Aktualności \\

powrót do aktualności

Dziękujemy za zaufanie! Kolejne inwestycje z TMV HOME.

25.05.2021

Kompleksowe systemy TOSOT TMV Home cieszą się coraz większą popularnością. Do grona naszych klientów dołączyły kolejne rezydencje – tradycyjny dom w Andrychowie i nowoczesny dom parterowy w Mikołowie.

Rosnąca popularność tego innowacyjnego rozwiązania utwierdza nas w przekonaniu o niezawodności naszych systemów. Jednocześnie czujemy się usatysfakcjonowani, że za naszą sprawą rozwiązania nazywane do tej pory komercyjnymi, coraz częściej zostają wykorzystywane przez inwestorów indywidualnych.

TMV HOME w tradycyjnym domu jednorodzinny w Andrychowie został uruchomiony późną jesienią. Harmonogram prac został zaplanowany tak, aby odpowiednio ocieplić i osuszyć budynek. W tej realizacji ważne było utrzymanie parametrów ogrzewania podłogowego oraz grzejników niskotemperaturowych podczas prac wykończeniowych w chłodniejszych miesiącach. System zamontowany w Andrychowie składa się z jednostki zewnętrznej TMV Home umieszczonej na elewacji budynku oraz jednostek kanałowych zabudowanych w suficie, które są odpowiedzialne za klimatyzację i ogrzewanie powietrzne. System wyposażony jest również w Hydro Box, który współpracuje z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami oraz zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Estetyczne sterowniki przewodowe pozwalają na zarządzanie parametrami zarówno chłodzenia oraz grzania powietrznego, jak i ogrzewania podłogowego z jednego miejsca. Zapewnia to niezwykłą wygodę i kompleksowość rozwiązania.

Prace budowlane w nowoczesnym domu parterowym w Mikołowie również rozpoczęły się jesienią. Zimą stworzony przez nas system utrzymywał stałą temperaturę ogrzewana podłogowego, umożliwiając przeprowadzenie prac wykończeniowych. W skład całej instalacji wchodzą: jednostka zewnętrzna TMV HOME umieszczona przy budynku, ukryte w podwieszanym suficie jednostki kanałowe oraz Hydro Box, rozszerzony również o zbiornik wody użytkowej. Całość pracuje w funkcji ogrzewania podłogowego. Co więcej, rozwiązanie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać ciepłą wodę do nagrzewnicy wodnej w rekuperatorze obsługującym budynek. Zdwojona została tym samym oszczędność ekonomiczna i energetyczna całej instalacji. Z racji nowoczesnego charakteru całej realizacji, zrezygnowano ze sterowników pokojowych. Automatyka systemu została natomiast rozszerzona o bramkę BMS, która pozwala na zarządzanie parametrami pracy poprzez System Inteligentnego Domu.

Wykonawcą obu systemów była krakowska firma CentroClima.

KONTAKT

TOSOT sp. z o. o.
ul. Bociana 19
31-231 Kraków

m: +48 32 750 47 50
e: welcome@tosot.pl

Zapytania ofertowe:
m: +48 608 393 182
e: zapytania@tosot.pl
Wyślij wiadomość WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
mapa