Aktualności \\

powrót do aktualności

Nowa generacja pomp ciepła od TOSOT

7.05.2018

Odpowiedzialność za środowisko i ekologiczne rozwiązania stają się kluczowym elementem przy wyborze urządzeń, które na co dzień dbają o nasz komfort. Nowa generacja pomp ciepła od TOSOT to odpowiedź na potrzebę bezpiecznych i energooszczędnych rozwiązań. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Pompy ciepła to urządzenia, które z powodzeniem zastępują tradycyjne kotły na paliwa stałe – węgiel, pelet czy olej opałowy. Wykorzystują odnawialną energię, która zgromadzona jest w gruntach, wodzie lub powietrzu i przekazują ją z ośrodka zimniejszego do cieplejszego. Pompy typu powietrze-woda sprawdzą się zarówno w modernizowanym, jak i nowym budownictwie – w Szwajcarii aż 60% nowo powstałych domów wyposażonych jest w nowoczesne pompy ciepła, a na zachodzie pojawiają się w co trzecim budynku mieszkalnym.

Jeden system o szerokim zakresie mocy odpowiada za kilka funkcji: ogrzewanie niskotemperaturowe, przygotowanie ciepłej wody użytkowej i klimatyzację z wykorzystaniem klimakonwektorów. Dzięki kompaktowej budowie mogą być wykorzystane w budynkach mieszkalnych, ale i niewielkich inwestycjach komercyjnych – hotelach, sklepach czy lokalach gastronomicznych. W budownictwie starszego typu sprawdzą się z kolei urządzenia wysokotemperaturowe, które cechuje prosty i szybki montaż. Przy zmianie tradycyjnych systemów grzewczych niepotrzebne są drogie i czasochłonne modernizacje – wystarczy je odłączyć i wpiąć pompę ciepła. Urządzenia niskotemperaturowe wraz z ogrzewaniem podłogowym są świetnym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa, gdzie możemy kontrolować projekt i rozmieszczenie instalacji. W przypadku dedykowanych zbiorników CWU do wyboru są dwie wersje zasilania i wielkości, które pozwalają na podłączenie układu do instalacji solarnej.

Zaawansowane urządzenia są w stanie zarządzać swoimi parametrami – pompy ciepła od TOSOT pozwolą zaoszczędzić czas i pieniądze – wbudowany system inteligentnego odszraniania, tryb wakacyjny czy timer tygodniowy, to funkcje, które podnoszą komfort ich użytkowania. Aby w pełni spełniały swoje zadania muszą być zdolne do pracy w każdych warunkach – dzięki zastosowaniu dodatkowych grzałek elektrycznych, pompy ciepła TOSOT działają niezależnie od panujących temperatur. W sprzedaży dostępne są modele w czterech wersjach wydajności grzewczej – od 5,2 kW do 15,5 kW dla urządzeń niskotemperaturowych oraz 8,0 kW do 14,0 kW dla urządzeń wysokotemperaturowych.

Stosowanie ekologicznych źródeł ciepła przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych, a tym samym ograniczenia emisji szkodliwego dwutlenku węgla, tlenku węgla i pyłów. Koszty eksploatacji takiego systemu nie są wysokie – na wyprodukowanie 1 kW energii cieplnej potrzeba ¼ kW energii elektrycznej. Nie martwią nas również dodatkowe opłaty za naprawę urządzeń – pompy ciepła należą do najbardziej niezawodnych i najbezpieczniejszych źródeł ciepła dostępnych na rynku.

KONTAKT

TOSOT sp. z o. o.
ul. Bociana 19
31-231 Kraków

m: +48 32 750 47 50
e: welcome@tosot.pl

Zapytania ofertowe:
m: +48 608 393 182
e: zapytania@tosot.pl
Wyślij wiadomość WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
mapa