Aktualności \\

powrót do aktualności

TMV Home od TOSOT

28.02.2018

Marka TOSOT wprowadza na polski rynek nowy produkt – serię TMV Home. System VRF, który został zaprojektowany głównie z myślą o zastosowaniu w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym, bardzo dobrze sprawdzi się również w małych obiektach komercyjnych.

Proponowane przez TOSOT rozwiązanie łączy w sobie kilka funkcji, które zapewniają jednocześnie klimatyzację, ogrzewanie pomieszczeń oraz podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Tylko w tym systemie jedno urządzenie może pracować w pięciu różnych trybach: chłodzić pomieszczenia i podgrzewać ciepłą wodę użytkową, ogrzewać pomieszczenia i podgrzewać c.w.u., tylko chłodzić albo tylko ogrzewać pomieszczenia, a w razie takiej potrzeby tylko podgrzewać c.w.u.

System bazuje na czynniku chłodniczym R410A, a jedną z jego głównych zalet jest szeroki wybór jednostek zewnętrznych (5 modeli), które mogą współpracować z całą gamą jednostek wewnętrznych, w tym jednostkami ściennymi, kanałowymi, kasetonowymi, przypodłogowo-sufitowymi oraz konsolami. Wyposażone w pompę ciepła, agregaty zewnętrzne działają w oparciu o wysokiej sprawności sprężarki inwerterowe ALL DC (z odpornością na przegrzanie), wydajny silnik permasywny, złocone lamele skraplacza oraz wewnętrznie rowkowane przewody. Wykorzystując energię z powietrza, agregatom wystarczy tylko 1kW energii elektrycznej, aby dostarczyć do budynku ponad 4kW ciepła. To darmowa energia, która pozytywnie przekłada się na koszty użytkowania i eksploatacji budynku – ponad 80% energii cieplnej produkowanej przez system TMV Home jest pozyskiwane z odzysku ciepła. Integralną częścią systemu jest także hydro-box, przekazujący ciepło z jednostki zewnętrznej do systemu c.w.u. lub ogrzewania podłogowego oraz izolowane zbiorniki buforowe o pojemności od 200 do 400 litrów.

TMV HOME to system klimatyzacyjny z funkcją ogrzewania dedykowany do obiektów o powierzchni do około 250 m2. Został zaprojektowany z myślą o budownictwie mieszkaniowym, ale z uwagi na swoje funkcjonalności, w polskich warunkach jest równie opłacalnym rozwiązaniem dla małych obiektów komercyjnych. Sprawdza się nie tylko w nowym budownictwie energooszczędnym czy pasywnym, ale także w obiektach starszego typu jak np. kamienice. Dodatkowym atutem jest fakt, że może współpracować z panelami słonecznymi. To najbardziej zintegrowany, wysokowydajny i oszczędny układ, zawierający w sobie jednocześnie zalety systemów klimatyzacji VRF oraz energooszczędnego ogrzewania pompą ciepła, na potrzeby c.w.u. czy ogrzewania podłogowego.

TMV HOME jest wyposażony w system odzysku ciepła, dzięki czemu energia wytwarzana w trybie chłodzenia pomieszczeń jest automatycznie wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. To oszczędność przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. System gotowy jest do pracy w każdych warunkach, niezależnie od pogody i temperatury panującej na zewnątrz, tym samym gwarantując komfort przebywania w pomieszczeniach przez cały rok. Zakres pracy urządzenia w trybie chłodzenia wynosi od -5 do +50°C, a w trybie grzania od -15 do +24 °C. Komfort korzystania z systemu zapewniają także dodatkowe funkcjonalności, w tym m.in. automatyczne sterowanie temperaturą wody, które nie dopuszcza do nadmiernego wychłodzenia lub przegrzania pomieszczenia, niezależne sterowanie ogrzewaniem podłogowym i dwa tryby oszczędzania energii elektrycznej oraz różne warianty sterowania.

KONTAKT

TOSOT sp. z o. o.
ul. Bociana 19
31-231 Kraków

m: +48 32 750 47 50
e: welcome@tosot.pl

Zapytania ofertowe:
m: +48 608 393 182
e: zapytania@tosot.pl
Wyślij wiadomość WYŚLIJ WIADOMOŚĆ
mapa